Czym kierować się przy wyborze lustra do domu lub mieszkania?

Czym kierować się przy wyborze lustra do domu lub mieszkania?

Lustro stanowi wyjątkowy element dekoracyjny w każdym miejscu naszego domu. Jego odpowiednie umiejscowienie może przynieść świetne efekty, nadając pomieszczeniu głębi, a w przypadku wąskich wnętrz – optycznie je poszerzając. Gdy umiejscowimy lustro naprzeciwko okna, uzyskamy dodatkową ilość światła w pomieszczeniu. Jeżeli w naszym salonie jest miejsce, do którego pada najmniej światła, możemy je rozświetlić, umieszczając lustro tak, by promienie światła po odbiciu trafiały właśnie w to miejsce. Mała rada: lustra w ozdobnych ramach mogą posłużyć jako niebanalny element wystroju kominka czy komody, nadając pomieszczeniu głębi i zwiększając jego optyczną wielkość.

 

Lustro do salonu i pokoju

Lustro to tak uniwersalny element aranżacji, że może znaleźć się w każdym wnętrzu naszego domu. Lustro na ścianie w przedpokoju poszerzy to zazwyczaj małe pomieszczenie, witając gości u samego progu drzwi. Duże lustro w pokoju gościnnym oparte o ścianę pozwoli nam przejrzeć się od stóp do głów. Nietypowy kształt lustra i jego umiejscowienie nadadzą temu pomieszczeniu niepowtarzalnego uroku, np. lustro prostokątne umiejscowione wzdłuż stołu lub nad narożnikiem doda salonowi wyjątkowego blasku i sprawi, ze poczujemy się w nim przyjemniej. Poszukując idealnego lustra, kieruj się własnym gustem oraz stylistyką pomieszczenia. Wśród oferowanych przez nas luster do salonu lub pokoju, znajdziesz modele różniące się między sobą nie tylko kształtem, ale i wyglądem ramy. Salon to najbardziej reprezentatywne miejsce naszego domu i zdajemy sobie sprawę że wybór odpowiedniego lustra nie jest łatwą sprawą, dlatego w razie wątpliwości jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Lustro do łazienki

Jeżeli chodzi o lustro w łazience, niewątpliwie nie wyobrażamy sobie tego miejsca bez kryształowej tafli. Warto zwrócić uwagę na to, co odbija się w lustrze, zwłaszcza podczas wchodzenia do łazienki. Zadbajmy o to, aby nie była to toaleta. By w pełni wykorzystać walory lustra, powinniśmy zadbać o jego odpowiednie oświetlenie. W łazience często stosujemy lustra fazowane bez opraw, idealnie dopasowane do wnęki pozostawionej właśnie na ten najważniejszy element wystroju, lecz bardzo ciekawym rozwiązaniem są ramy wykonane ze specjalnych mas imitujących drewno. Imitacja drewna dodaje naturalnego wyglądu oraz jest odporna na wszelkie warunki panujące w łazience, a jednocześnie całość jest zdecydowanie lżejsza. Wybór lustra do łazienki uzależniony jest też od rozmiaru pomieszczenia i jego oświetlenia. Dla łazienek dobrze oświetlonych, z dużym oknem, zazwyczaj nie stawia się na rozmiar, a oryginalność i spójność z resztą aranżacji. Mniejsze łazienki, z gorszym oświetleniem przez światło słoneczne, potrzebują lustra większego, aby je optycznie powiększyć, a brak oświetlenia uzupełnić najlepiej o białe światła LED.