Kabiny prysznicowe – wszystko co musisz wiedzieć przy wyborze kabin prysznicowych.

Kabiny prysznicowe – wszystko co musisz wiedzieć przy wyborze kabin prysznicowych.

Stojąc przed wyborem kabiny prysznicowej, musimy wziąć pod uwagę wiele czynników. Przede wszystkim kabina prysznicowa musi być dopasowana do naszej łazienki oraz mieć odpowiedni rozmiar dla domowników. Musi być też praktyczna i spełniać Państwa oczekiwania, dlatego producenci od lat z przyjemnością zwiększają komfort i przyjemność korzystania z kabin prysznicowych.
Warto zapoznać się z systemami oraz kształtami kabin prysznicowych oferowanych przez firmę GAMI, świadczącą usługi szklarskie na terenie Warszawy oraz województwa Mazowieckiego.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kabin prysznicowych?

Najczęściej wybierany jest wariant narożnikowy z uwagi na swoją uniwersalność i oszczędność miejsca, kabina narożnikowa to też najtańsze rozwiązanie, ponieważ wykorzystujemy tutaj dwie ściany łazienki, co zmniejsza całkowite koszty zabudowy szklanej.
Wybierając typ kabiny prysznicowej najlepiej jednak sugerować się aranżacją łazienki oraz dostępnym miejscem.
Dla posiadaczy dużych przestrzeni proponujemy kształty okrągłe lub półokrągłe, usytuowane nawet na środku łazienki.

Kształty kabin prysznicowych

– kwadratowe, prostokątne, pięciokątne
– okrągłe, półokrągłe

Rodzaje kabin prysznicowych

– kabiny narożnikowe – są to najpopularniejsze kabiny, stosowane zazwyczaj w małych łazienkach. Zaletami są niższe koszty produkcji oraz uniwersalność. Kabiny narożnikowe mogą być również asymetryczne, czyli mogą posiadać różne długości ścianek.
– kabina przyścienna – montowana jest na jednej ze ścian łazienki oraz pozwala na swobodę aranżacji.
– kabina wolnostojąca – można ją wykonać w dowolnym kształcie oraz miejscu w łazience. Niestety koszty produkcji są wyższe niż w przypadku pozostałych wariantów, ale w zamian zyskujemy rzadko spotykany design łazienki oraz wysoki komfort użytkowania. 

Systemy montażowe

– profilowy – rozwiązanie polecane z uwagi na niższą cenę produkcji oraz montażu, profile wykonane są najczęściej z aluminium oraz są łącznikiem ścianek kabiny prysznicowej.
– bezramowy – bardzo estetyczny i nowoczesny sposób montażu. Połączone są ze sobą za pomocą specjalistycznych łączników i uszczelek. 

Sposoby otwierania

– skrzydłowe – typ kabiny z drzwiami na zawiasach, otwierane do środka lub na zewnątrz.
– przesuwne – bardzo wygodne i uniwersalne, drzwi przesuwają się na specjalistycznych rolkach
– składane – jest to popularny system drzwi harmonijkowych
– walk in – ten typ kabiny prysznicowej nie posiada drzwi, a dzięki swojej konstrukcji woda nie wypływa na zewnątrz. 

Kabiny prysznicowe różnią się również materiałem z jakiego zostały wykonane, wybierając szkło wysokiej jakości mają Państwo pewność, że będzie służyło przez lata, a zachowanie kabiny w czystości nie sprawi najmniejszych problemów. Najlepiej jeśli kabina prysznicowa wyposażona jest w szkło hartowane, dzięki temu zyskuje większą odporność na uszkodzenia mechaniczne, a w przypadku rozbicia szkło nie rozsypie się, a pozostanie na specjalnej folii. Na Państwa życzenie, ścianki kabiny mogą zostać pokryte specjalistyczną powłoką, ułatwiającą czyszczenie i ograniczającą tworzenie się nalotu.
Kabina prysznicowa zazwyczaj jest przezroczysta, lecz może być wykonana ze szkła matowego lub barwionego. Ciekawym pomysłem będzie również dowolny motyw dostępny w naszej bazie lub grafika na szkle. Zapraszamy do kontaktu!

Kabiny prysznicowe Warszawa | Kabiny prysznicowe Ząbki